EKİBİMİZ

BİYOELEKTRONİK SİSTEMLER LABORATUVARI

Ekibimiz

Erkan Demirci

Bölüm Yöneticisi
Başuzman Araştırmacı
Fizikçi (Y.Lis.), Fizik Mühendisi (Dok.)
Erkan Demirci lisans ve yüksek lisans derecelerini Gebze Teknik Üniversitesi Fizik bölümünde 2003 yılında tamamladı. Aynı üniversitede asistan araştırmacı olarak görev yaptı. 2010 yılında yüzey fiziği, yüzey kimyası ve katalist yüzeyler üzerine doktorasını Avusturya Graz Üniversitesi'nde aldı. Almanya ve Avusturya'da üniversitelerde araştırmacı olarak görev aldı.2010 yılından itibaren TÜBİTAK BİLGEM'de başuzman araştırmacı olarak görev yapmaktadır. 2021 yılından beri Biyoelektronik Sistemler laboratuvar yöneticisidir.
Ekibimiz

Umut Uludağ

Başuzman Araştırmacı
Elektrik-Elektronik Mühendisi (Y.Lis.), Bilgisayar Mühendisi (Dok.)
Umut Uludağ lisans ve yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden 1999-2001 yıllarında, doktora derecesini ise Michigan State University, ABD, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Bölümü'nden 2006 yılında aldı. 2006-2009 arasında Lumidigm Inc., ABD'de (şu anda HID Biometrics) araştırmacı olarak çalıştı. 2009'dan bu yana TÜBİTAK BİLGEM'de başuzman araştırmacı olarak sinyal işleme, biyometri, örüntü tanıma üzerinde çalışmaktadır. 2013-2020 arasında misafir öğretim üyesi olarak çeşitli üniversitelerde lisansüstü dersleri verdi.
Ekibimiz

Mehdi Yavuz Yüce

Başuzman Araştırmacı
Makine Mühendisi, Malzeme Mühendisi (Y.Lis.), Fizikçi (Dok.)
Yavuz Yüce, Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Fizik Bölümlerinden 2004 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans ve doktora derecelerini sırasıyla Malzeme Mühendisliği ve Fizik dallarında, 2006 ve 2012 yıllarında yine aynı üniversiteden almıştır. 2006-2008 arası Almanya'nın Konstanz Üniversitesinde araştırma aistanı olarak çalışmış, 2008-2009 arası askerlik görevini tamamlamıştır. 2012'den itibaren TÜBİTAK BİLGEM'de elektro-optik tasarım mühendisi olarak çalışmaktadır. Uzmanlık konuları: Optik spektroskopi, eşodaklı mikroskopi, zaman-koreleli tek foton sayımı (TCSPC), floresan korelasyon spektroskopisi (FCS), tek foton dedektörleri, yüksek güçlü lazer hüzmelerinin karakterizasyonu ve stabilizasyonu, ve 2um q-anahtarlamalı lazerleri içermektedir.
Ekibimiz

Ayşe Akgün Demir

Uzman Araştırmacı
Matematik Mühendisi, Biyomedikal Mühendisi (Y.Lis.)
Ayşe Akgün Demir lisans derecesini 2013 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü'nden, yüksek lisans derecesini ise 2019 yılında Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü'nden aldı. 2017 yılından bu yana TÜBİTAK BİLGEM' de uzman araştırmacı olarak gömülü yazılım, biyomedikal sinyal işleme ve matematiksel modelleme üzerinde çalışmaktadır.
Ekibimiz

Hasan Yetik

Uzman Araştırmacı
Elektrik-Elektronik Mühendisi (Y.Lis.)
Hasan Yetik lisans ve yüksek lisans derecelerini TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden 2012-2015 yıllarında aldı. Şu an İstanbul Teknik Üniversitesi Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama bölümünde doktora yapmaktadır. 2013'den bu yana TÜBİTAK BİLGEM'de araştırmacı olarak yazılım geliştirme, kablosuz haberleşme teknolojileri, sinyal işleme üzerinde çalışmaktadır.
Ekibimiz

Ahmet Taşan

Uzman Araştırmacı
Makine Mühendisi, Mekatronik Mühendisi (Y.Lis.)
Ahmet Taşan, 2005 yılında Sakarya Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun olmuş ve 2019 yılında Kocaeli Üniversitesi Mekatronik Yüksek Mühendisi unvanını aldı. 14 yıllık tecrübenin büyük kısmını metal sektöründe elde etti. Türkiye/Ankara bölgesinde ve Suudi Arabistan/Cidde bölgesinde Kıdemli Mekanik Tasarım Mühendisi, QA & QC Müdürü, Denetçi, QC ve Saha Mühendisi olarak yabancı ve yerli firmalarda çalıştı. TWI'nin kaynak mühendisi eğitimini tamamladıktan sonra kaynak endüstrisine odaklanıp, genel yapılar ve paslanmaz çelik üzerine çalıştı. 5 yıllık tecrübenin ardından TÜBİTAK BİLGEM'de uzman araştırmacı / mekanik tasarım mühendisi olarak çalışmaya başladı ve halen devam etmektedir.
Ekibimiz

Faruk Takaoğlu

Uzman Araştırmacı
Bilgisayar Mühendisi (Y.Lis.), Bilgisayar Mühendisi (Dok.)
Faruk Takaoğlu 2014 ve 2016 yıllarında, Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. 2022 yılında aynı üniversitede yine Bilgisayar Mühendisliği bölümünde doktora eğitimini tamamlayacaktır. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimi döneminde görüntü işleme ve frekans tabanlı veri gizleme metotları alanında çalıştı. 2017'den bu yana, görüntü işleme, bilgisayarlı görü, uzaktan algılama teknolojileri, veri güvenliği ve gizleme, kuantum ve kuantum anahtar dağıtımı teknolojileri alanlarında TÜBİTAK BİLGEM'de çalışmaktadır. Türkiye'nin yeni nesil adli doküman inceleme cihazı projesinde araştırmacı ve yürütücü olarak görev almıştır.
Ekibimiz

Kübra Gürbüz Göçmen

Araştırmacı
Bilgisayar Mühendisi
Kübra Gürbüz Göçmen, 2016 yılında Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği(İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Yaklaşık 5 yıl boyunca yerli ve yabancı iş ortaklı farklı firmalarda yazılım geliştirici olarak çalışmıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Şu anda TÜBİTAK BİLGEM'de araştırmacı/yazılım geliştirici olarak çalışmaktadır.


Ekibimiz

Muhammed Akkoyun

Araştırmacı
Bilgisayar Mühendisi
Muhammed Akkoyun, 2010 yılında Litvanya Vilnius Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 7 yıl boyunca yerli ve yabancı farklı firmalarda bilişim alanında çalışmış, proje yöneticiliği yapmıştır. 2017 yılından itibaren TÜBİTAK BİLGEM'de savunma sanayi alanında gömülü yazılım uzmanı olarak projelerde görev yapmaktadır.
Ekibimiz

Mehtap Tacir

Araştırmacı
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Mehtap Tacir 2020 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Gömülü Sistemler ve Elektronik kart tasarımı ile ilgilenmektedir. TÜBİTAK BİLGEM'de araştırmacı/elektronik kart tasarımcısı olarak çalışmaktadır.


Scroll to Top